Papaz Büyüsü Nedir? Kim Tarafından Yapılır?

Neredeyse her dönemde, pek çok amaç için kullanılan ve en etkili büyü yöntemleri arasında gösterilen papaz büyüsü, aşktan paraya kadar, kişinin her türlü isteğine cevap verebilen mistik bir anahtar niteliğinde. İsmini uzun yıllar önce Anadolu’da yaşamış Rum papazlardan alan bu büyü, Hıristiyanlık ile herhangi bir alakası olmasa da, yaygın bir inanış gereği Hristiyan uygulaması olarak düşünülmektedir.

Papaz büyüsünün nerede ne zaman ortaya çıktığı bilinmemekte. Genel kanıya göre, bu büyü çok uzun yıllar önce, Kapadokya yöresinde yaşamış Sümer uygarlıklarına kadar gitmektedir. O tarihten bu yana, özellikle bölge halkı tarafından sıklıkla kullanılmış olan papaz büyüsü, neredeyse her türlü amaç için uyarlanmış, farklı uygulama yöntemleri denenmiş ve hepsinde ortak olarak, ciddi başarı oranlarına ulaşılmıştır.

Her ne kadar kadim ve antik bir uygulama da olsa, papaz büyüsünde etki faktörü tamamen medyum hocaya bağlıdır. Hızlı etki etmesi ile tanınan papaz büyüsü, eğer uygulayıcı medyum hoca zayıf kalırsa çok daha yavaş etki edecek veya hiçbir etki göstermeden kaybolacaktır.

Papaz büyüsünün uygulayıcısı, sadece etki süresine değil, aynı zamanda büyüyü yaptıran kişinin tehlike altına girip girmeyeceği ile de bağlantılıdır. Kara büyü uygulaması olarak bilinen papaz büyüsü, hem yaptıran kişide hem de yapılan kişide belli ölçüde etkilere neden olur. Eğer büyüyü yapan medyum hoca işini bilmiyorsa veya gerekli korunma önlemlerini almamışsa, hem hocaya hem de büyüyü yaptıran kişiye bir takım zararlar ortaya çıkabilir.

Büyünün kadim bir ilim olduğunun her zaman bilincinde olmak gereklidir. Papaz büyüsü uygulamalarında da mutlaka bu bilgiye sadık kalınmalıdır. Ne yaptığı belli olmayan, hangi yöntemler ile işlem gerçekleştirdiği bilinmeyen kişilerden kesinlikle uzak durulmalı, büyü konusunda güvenilmemelidir.

Özellikle iş papaz büyüsü gibi önemli büyülere geldiği zaman, büyüyü yaptıracağınız medyum hocayı iyi araştırmanız çok önemlidir. Sadece etkili olup olmayacağını değil, aynı zamanda size herhangi bir zararı olup olmayacağını göz önünde bulundurup, bu doğrultuda karar vermeniz gereklidir.

Her büyü belli ölçüde tehlikelidir, bazılarında tehlike çok hafif veya hissedilmeyecek derecede olsa da, papaz büyüsünde durum farklıdır. Bu yüzden papaz büyüsü çoğu zaman korunma çalışmaları ile birlikte yürütülür.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s